אינטרקום וקודנים

מערכות אינטרקום ניתן למצוא כיום בכל בית פרטי, בניין ומבנה ציבורי, מערכות האינטרקום מעניקות ביטחון לדיירים ע"י הענקת אפשרות לבחון את הגורמים המבקשים להיכנס לשטחי המבנה מבעוד מועד. למעשה מערכת האינטרקום מהווה כמעין קו הגנה ראשון בינינו לבין הסכנות השונות הנמצאות בחוץ.  

מערכות האינטרקום התקדמו רבות עם השנים וכיום, מעבר למערכת הפשוטה עם הלחצן, ניתן למצוא אינטרקום טלויזיה בעלת מצלמה איכותית, מערכות המחוברת לטלפון הביתי ומערכת אינטרקום המתחברות לסמארטפון באמצעות אפליקציה! לפניכם מספר טיפים ועזרים לבחירת מערכת האינטרקום המתאימה לצרכיכם.

מעוניינים בהצעה לאינטרקום / קודן לבית או לעסק בהתאם לדרישותיכם? צרו עמנו קשר – 0547-669112 / 0547-737211.

 

אינטרקום הינו מכשיר תקשורת נייח המשמש ככלי תקשורת בין מרחבים שונים של אותו המבנה או בין מבנים סמוכים.
מערכות אינטרקום ובקרת כניסה הפכו בשנים האחרונות לדבר שכיח ופופולארי.
בתי עסק ובתים פרטיים רבים בהם מותקנת מערכת אינטרקום יעילה הצליחו עד כה להציל חיי אדם רבים ורכוש יקר ערך.

נכון להיום קיים מגוון רחב של מערכות אינטרקום לבית ולמשרד- אינטרקום טלפון, אינטרקום שפורפרת, אינטרקום מצלמה, אינטרקום עם/בלי קודן ועוד רבים אחרים.
בכדי לבחור את האינטרקום המתאים לכם ביותר עליכם ללמוד להבחין בין הסוגים השונים של המערכות ויתרונותיהם.

  1. אינטרקום בסיסי (שמע ודיבור) האינטרקום הפשוט והקלאסי. פנל חיצוני בעל לחצן בודד לקריאה/צלצול. ברגע שאורח יגיע וילחץ על לחצן הקריאה, ישמע צלצול ביחידה הפנימית ונוכל לדבר עם האורח ולפתוח את השער / הדלת. היחידה הפנימית יכולה להיות שפורפרת האינטרקום המוכרת או הטלפון הביתי/המרכזייה באמצעות חיבור עם מתאם טלפון.
  2. פנל אינטרקום עם קודן מערכת זו, כמו האינטרקום הקלאסי, מאפשרת לאורח לצלצל לדיירי הבית ולתקשר איתם באמצעות אודיו דו כיווני. במערכת זו, הפנל החיצוני כולל בתוכו גם מקודד כניסה המאפשר לדיירי הבית/עובדי המשרד, להיכנס למבנה ללא צורך בצלצול ליחידה הפנימית או שימוש במפתח. יחידה זו נפוצה מאוד בבנייני מגורים משנות ה-90 ובתי עסק רבים.
  3. אינטרקום וידאו/מצלמה פנל חיצוני בעל לחצן קריאה ומצלמה  מובנת. לרוב, הפנל החיצוני יהיה משולב עם קודן לכניסה מהירה של מורשה הכניסה ע"י הקשת קוד. המצלמה המובנת בפנל החיצוני ניתנת לחיבור ליחידה פנימית, בדר"כ מסך  7 או 10 אינצ' צבעוני עם מיקרופון ורמקול מובנים לטובת תקשור עם האורח ישירות מול המסך. בנוסף, ישנן מערכות אינטרקום שמאפשרות לבעלי מצלמות אבטחה לחבר את מצלמת האינטרקום למערכת ובכך להקליט באופן תמידי את הנעשה מול שער האינטרקום ושער הכניסה.
  4. אינטרקום וידאו/מצלמה משולב קורא קירבה מערכות אינטרקום משולבות קורא כרטיסי קירבה, מביאות רמת ביטחון גבוהה במיוחד ומותקנות לרוב בבתי עסק. הפנל החיצוני במערכת זו, מאפשר למורשה הכניסה להצמיד כרטיס קירבה בעל צ'יפ מובנה לצורך פתיחת המנעול החשמלי בדלת הכניסה. כרטיסי הקירבה מונפקים ע"י החברה לכל מורשה כניסה ובכך מאפשרים מעקב אחר כניסת העובדים לתחומים שונים בבנייני החברה. לרמת ביטחון מקסימלית ניתן לשלב את קורא הקרבה עם קודן ואף עם קורא ביומטרי, לקריאת טביעת האצבע של מורשה הכניסה.
  5. אינטרקום אלחוטי (משולב מצלמה)- (אינטרקום המחובר לרשת האינטרנט)

    אינטרקום אלחוטי הוא המוצר החדש ביותר בתחום מערכות האינטרקום. האינטרקום האלחוטי מחובר למעשה לרשת האלחוטית של הבית, שמאפשרת למערכת להעביר נתונים באמצעות ה-Wifi .השימוש ב – Wifi חוסך את הצורך בחיווט, ודורש למעשה רק מקור חשמל עבור הפאנל החיצוני של האינטרקום. החיסרון המרכזי שלו הוא שרשת ה – Wifi מוגבלת בטווח שלה, ולכן – אם השער רחוק מעט מהבית, ייתכנו שיבושים והקליטה לא תהיה טובה. פתרון אפשרי למי שרוצה להתקין אינטרקום המחובר לאינטרנט אך חושש מבעיות בקליטה, היא לחבר כבל רשת לתוך הראוטר. אמנם הפתרון הזה מצריך חיווט ולכן פוגם באפשרות האלחוטית, אך הוא מונע בעיות קליטה ומאפשר חיבור תקין לאינטרנט ותפקוד תקין של מערכת האינטרקום. הפיצ'ר המגניב באמת באינטרקום המחובר לרשת האינטרנט הוא האפליקציה לסמארטפון – ברגע שמתקבלת קריאה באינטרקום, היא מגיעה למסך בבית וגם לפלאפון הפרטי שלכם, כך שתוכלו לראות את האדם שנמצא מחוץ לבית, לשוחח איתו ואף לפתוח לו את הדלת. האפליקציה הזו טובה בעיקר להורים שהילדים שלהם לבד בבית בכך שהיא מאפשרת להם לפקח על כל מי שנמצא בקרבת הבית ומבקש להיכנס אליו.

מעוניינים בהצעה לאינטרקום / קודן לבית או לעסק בהתאם לדרישותיכם? צרו עמנו קשר – 0547-669112 / 0547-737211.